Споживання енергії, облік витрат на енергоносії, запровадження заходів із забезпечення енергетичної ефективності та використання потенціалу енергозбереження в умовах обмеженості ресурсів є дуже важливими питаннями. Наслідки російської військової агресії ці питання ще більше загострили і визначили їх пріоритетними для державних органів.
Враховуючи важливість енергетичної безпеки та ощадливого використання наявних ресурсів, система енергетичного менеджменту все частіше стає невід’ємною частиною загальної системи ефективного управління бюджетним сектором.
Енергоменеджмент включає в себе набір заходів, спрямованих на економію енергетичних ресурсів: моніторинг енергоспоживання, розробку енергетичних бюджетів, аналіз існуючих показників як основи складання нових бюджетів, розроблення енергетичної політики, планування нових енергозберігаючих заходів і т. д.
Світова практика показує, що підвищення енергоефективності досягається в тому числі і за рахунок організаційних змін у системі управління енергогосподарством та оперативного реагування на відповідні показники споживання енергоресурсів. Запровадивши систему енергоменеджменту, можна без великих фінансових витрат досягти економії енергії від 3 до 5% за 1 – 2 роки. Такий поступ в сучасних умовах є досить суттєвим та вкрай необхідним.